Wyjątkowa edycja Słowobrania – Ty też możesz pomóc Ukrainie!

Warsztaty Kultury, wraz z księgarnio-kawiarnią Między Słowami, zapraszają wszystkich amatorów literatury ukraińskiej do zakupu książek wydanych w ramach serii Wschodni Express. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

Opis Wydarzenia

„Szczęśliwi nadzy ludzie”, „Sonia”, „Wasi, nasi oraz inni” czy „Wieczorne słońce” to tylko niektóre tytuły dostępne w księgarni. Dzięki dostępnej literaturze czytelnicy będą mogli poznać historię Ukrainy, jej kulturę oraz zagłębić się w absurd wojennej rzeczywistości, w której przyszło im żyć. W zbiorze esejów autobiograficznych pt. „Punkt zerowy” autorstwa Artema Czecha przeczytamy o wojnie, w której nie ma patosu i bohaterstwa, są natomiast wnikliwe, wyważone i bezpretensjonalne opisy wojennej codzienności.

Dodatkowo, dla pierwszych dwóch osób, które kupią co najmniej 10 książek, przewidziana jest wyjątkowa nagroda – książka z autografem! „Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek” oraz „Twoje Spojrzenie, Cio-Cio-San” to dzieła własnoręcznie podpisane przez autorów– Andrija Lubkę oraz Katarynę Babkin, które czekają na nowych właścicieli. Warsztaty Kultury gorąco zachęcają wszystkich zainteresowanych do włączenia się w akcję. Dochód ze sprzedaży w całości zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej i Fundacji Homo Faber, które niosą pomoc ofiarom wojny w Ukrainie . Na sprzedaż wystawionych jest 115 książek. Akcja trwa od 7 marca do wyczerpania zapasów.

Pamiętajmy– pomagając innym, pomagamy i sobie.

Informacje praktyczne

Gdzie: Książki można kupić stacjonarnie w księgarni przy ulicy Rybnej 4/5 w Lublinie lub zamówić je przez internet po wcześniejszym skontaktowaniu się z księgarnią poprzez e-mail: kontakt@miedzy-slowami.com.pl lub bezpośrednio przez Messenger.

 

Książki dostępne w ramach akcji:

K. Babkina, Szczęśliwi nadzy ludzie

K. Babkina, Sonia

K. Babkina Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek

O. Bojczenko, Wasi, nasi oraz inni

O. Bojczenko 50 % racji

O. Bojczenko, O. Drul, J. Andruchowycz, Worochtarium

A. Lubka, Twoje spojrzenie, Cio-Cio-San

A. Lubka, Pokój do smutku

O. Sencow, Żywoty

W. Słapczuk, Wieczorne słońce

W. Słapczuk, Ten sam kurz drogi

H. Kruk, Wakacje nad Letą

A. Czech, Punkt zerowy

A. Czech, Dzielnica D

N. Śniadanko, Frau Muller nie zamierza płacić więcej

M. Liwin, Riki i drogi

M. Riabczuk, Poprzednie życie

A. Bondar, Nogami do przodu

Dostępność poszczególnych tytułów może się zmieniać. Ostateczną informację uzyskacie w księgarnio-kawiarni Między Słowami.

Na drewnianym stoliku ustawione są książki z serii Wschodni Express.