Zagłosuj na Wschodni Express w plebiscycie „Strzały”!

Cykl wydawniczy Wschodni Express został nominowane do tytułu Wydarzenia Kultury „Strzały 2021″. Głosowanie trwa!

Celem serii wydawniczej Wschodni Express, jest prezentacja czytelnikom najnowszych tekstów literatury wschodniej poruszającej najbardziej aktualne dla tych społeczeństw problemy, niepozbawionej krytycznego dystansu i humoru w patrzeniu na Europę. Ich autorami są najwybitniejsi twórcy z Ukrainy, Białorusi czy Litwy. W obliczu wojny w Ukrainie literatura ta nabiera jeszcze mocniejszego znaczenia.

W 2021 r. seria wydawnicza Wschodni Express powiększyła się o książki 6 autorów: Uładzimiera Arłoŭa „Porucznik Piatrowicz i chorąży duch” w tłum. Bohdana Zadury, Zoltána Mihály’a Nagy’ego „Szatański pomiot” w tłum. Daniela Warmuza, Wasyla Słapczuka „Ten sam kurz drogi” w tłum. Wojciecha Pestki, Mariusa Burokasa „Tu mieszkał Jonasz” w tłum. Agnieszki Rembiałkowskiej, Jurisa Kronbergsa „Wilk Jedno Oko” w tłum. Olgi Wiewióry oraz Kateryny Babkiny „Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek”, wyd. 2, w tłum. Bohdana Zadury. Dzięki serii wydawniczej Warsztatów Kultury udało się zorganizować 10 spotkań literackich oraz prezentację 7 książek: „Porucznik Piatrowicz i chorąży duch”, „Ten sam kurz drogi”, „Szatański pomiot”, „Tu mieszkał Jonasz”, „Wilk Jedno Oko”, „Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek” oraz „Twoje spojrzenie, Cio-Cio-San. Dodatkowo w 2021 roku premię miała książka Zbigniewa Dmitrocy „Wiersze o Lublinie” wydana przez serię wydawniczą Wschodni Express. W ubiegłym roku zostało również zorganizowane spotkanie z Kateryną Babkiną poświęcone jej nagrodzonej Angelusem książce „Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek”.

Swoje głosy na wydarzenia organizowane przez Warsztaty Kultury w Lublinie można oddawać na stronie “Gazety Wyborczej”, klikając w poniższy link:

https://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,28254054,kto-zasluguje-na-tytul-wydarzenia-kultury-strzaly-2021-rozpoczynamy.html

Głosowanie trwa do 10 kwietnia.

Wschodni Express
Link do głosowania