Warsztaty Kultury dla Wolnej Białorusi

25 marca, w rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej, Białoruś obchodzi święto, które nie jest uznawane przez rząd Aleksandra Łukaszenki, ale jest przypominane przez białoruskie społeczeństwo, a szczególnie środowiska opozycji demokratycznej. Aby zademonstrować solidarność i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów, którzy od sierpnia ubiegłego roku z odwagą i determinacją głośno upominają się o demokratyczne prawa, Warsztaty Kultury włączają się w ogólnopolską akcję #LightForBelarus.

Warsztaty Kultury od wielu lat wspierają i propagują białoruską kulturę m.in. podczas organizowanych festiwali. 25 marca zapraszamy na nasze kanały na Facebooku, gdzie będziecie mogli obejrzeć wideo z koncertów artystów białoruskich występujących na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, wysłuchacie słuchowisk i fragmentów białoruskiej prozy (m.in. w wykonaniu Jarosława Zonia i lubelskich aktorów). Ponadto na stronie internetowej Kultury Enter przeczytacie o najnowszej poezji białoruskiej z 2020 r. w kontekście protestów obywatelskich, tekst Galiny Grabarczuk o sytuacji w Brześciu, obejrzycie rozmowę z białoruskimi pisarzami (studio Wschodni Express) i film o początkach prześladowań członków białoruskiej opozycji. Przypomnimy numer specjalny Kultury Enter „Solidarnie z Białorusią”.

Z okazji Dnia Wolności Białorusi oraz towarzyszącej mu akcji #ŚwiatłoDlaBiałorusi książki białoruskich autorów wydane w serii Wschodni Express można nabyć w promocyjnej cenie -40%.